Blacksburg @ Salem p

Salem’s Jaden Fetrow throws out a runner at first base in the seventh inning of last month’s Region 4D quarterfinal against Blacksburg at Kiwanis Field.

CLASS 6

Tuesday’s quarterfinals

Westfield 5, West Springfield 4

Ocean Lakes 2, Colonial Forge 0

Lake Braddock 5, Centreville 4

James River-Midlothian 4, Frank Cox

Friday’s semifinals

At Deep Run H.S.

Westfield vs. Ocean Lakes, 10 a.m.

Lake Braddock vs. James River-Midlothian, 2 p.m.

Saturday

At Deep Run H.S.

Championship

Semifinal winners, 12:30 p.m.

CLASS 5

Tuesday’s quarterfinals

Stafford 5, Broad Run 0

Hickory 3, Prince George 1

Halifax County 11, Stone Bridge 0

Mills Godwin 5, Menchville 0

Friday’s semifinals

At Glen Allen H.S.

Stafford vs. Hickory, 10 a.m.

Halifax County vs. Mills Godwin, 2 p.m.

Saturday

At Glen Allen H.S.

Championship

Semifinal winners, 12:30 p.m.

CLASS 4

Tuesday’s quarterfinals

Liberty Christian 11, Kettle Run 0

Lafayette 8, Midlothian 0

Riverside 9, Salem 3

Great Bridge 7, Hanover 4

Semifinals

June 13, at Kiwanis Field

Liberty Christian vs. Lafayette 3 p.m. or 6 p.m.

Riverside vs. Great Bridge, 3 p.m. or 6 p.m.

Friday, June 14

At Kiwanis field

Championship

Semifinal winners, noon

CLASS 3

Tuesday’s quarterfinals

Brookville 6, Lord Botetourt 2

Tabb 7, Warren County 5

Fluvanna County 1, Abingdon 0

Brentsville 5, Park View-South Hill 4

Semifinals

Thursday, June 13

At Kiwanis Field

Brookville vs. Tabb, 9 a.m. or noon

Fluvanna County vs. Brentsville, 9 a.m. or noon

Friday, June 14

At Kiwanis Field

Championship

Semifinal winners, 9 a.m.

CLASS 2

Tuesday’s quarterfinals

Lebanon 15, Appomattox County 1

Page County 8, King William 3

Chatham 5, John Battle 0

Stuarts Draft 8, Nandua

Thursday, June 13

Semifinals

At Calfee Park

Lebanon vs. Page County, TBD

Chatham vs. Stuarts Draft, TBD

Friday, June 14

At Calfee Park

Championship

Semifinal winners, TBD

CLASS 1

Tuesday’s quarterfinals

Patrick Henry-Glade Spring 6, Galax 3

Lancaster 5, William Campbell 0

Auburn 7, Chilhowie 6

Riverheads 5, Colonial Beach 4

Semifinals

Thursday, June 13,

At Calfee Park

PH-Glade Spring vs. Lancaster, TBD

Auburn vs. Riverheads, TBD

Friday, June 14

At Calfee Park

Championship

Semifinal winners, TBD

Load comments